M.gifOrkiestra serc
DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI Z WADAMI WRODZONYMI, A W SZCZEGÓLNOŚCI LECZENIA OPERACYJNEGO NOWORODKÓW I NIEMOWLĄT


Po raz X zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również w Kowalewie Pomorskim. Finał odbył się 13.01.2002r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w K-wie Pom. Na scenie wystąpiły zespoły z Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół w Kowalewie Pom. oraz Szkoła Podstawowa Pluskowęsy i Publiczne Gimnazjum oddział zamiejscowy W. Łąka. W przerwach między występami przeprowadzona została licytacja oryginalnych gadżetów przesłanych na ten cel z Fundacji w Warszawie. Największą cenę spośród licytowanych rzeczy osiągnęła koszulka o numerze 581, za którą uzyskano kwotę 1.100 zł. Koszulkę nabył dyrektor firmy CONKRET w Kowalewie Pom. Szczęście miał również jeden z bezdomnych piesków, którym obiecała zaopiekować się młoda mieszkanka Pruskiej Łąki. W trakcie programu artystycznego można również było zakupić prace plastyczne wykonane przez uczniów szkół podstawowych w Kowalewie Pom., W.Rychnowie oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w K-wie Pom. Dużą atrakcją cieszyły się dzięki uprzejmości p. W. Jastrzębskiego przejażdżki na koniach ze stadniny KASZTANKA z Chełmońca.
Czerwone serduszka - symbol WOŚP - widać było na ubraniach wszystkich, którzy przybyli do Domu Kultury. Pieniądze do puszek zbierali wolontariusze powołani w skład Sztabu spośród uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego, Zespołu Szkół w Kowalewie Pom. oraz Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach. Wolontariuszami Sztabu powołanego w Kowalewie Pom. byli: Monika Dulka, Piotr Marski, p. Renata Kaszubowska, Natalia Jasińska, Laura Kłos, Joanna Brzozowska, Lidia Sławińska, Kinga Kobak, Paweł Szczekocki, Marta Kriwald, Monika Kriwald, Przemysław Bas, Izabela Wasilewska, Katarzyna Mul, Monika Siergiej, Natalia Górska, Sylwia Wasilewska, Monika Żółtowska, Magdalena Orzechowska, Karolina Kowalska, Marcin Dębowski, Patrycja Szefler, Paulina Ciechanowska. Pierwsze zbiórki pieniędzy odbywały się w dniach 10-11 stycznia w szkołach. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w W. Rychnowie zebraną kwotę 186,55 zł przekazali do Sztabu w M-GOK. Uwieńczeniem pracy wolontariuszy było wspólne spotkanie przy słodkich tortach ufundowanych przez p. M. Tomkowską cukiernia HANUSIA.
Chociaż społeczeństwo naszego miasta jest ubogie to ludzie są ofiarni. W tym roku dzięki hojności mieszkańców zebraliśmy kwotę 4.869,55 zł oraz 3,20 kg bilonu zagranicznego. Całość została przekazana na konto FUNDACJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Warszawie.
"Palenie ognia do dobrych aniołów" odbyło się przy ognisku wśród wystrzałów fajerwerków przekazanych przez p. T. Zarembę sklep Renpol oraz p. M. Wiśniewskiego sklep Baks w Kowalewie Pom. po zakończeniu Finału.

Organizatorzy

zoo0024.gif

Napisz do mnie