sD.gifOdznaczenia państwoweUroczystą sesję Rady Miejskiej, w dniu 23 stycznia 2003r., rozpoczęto od złożenia wiązanki pod Pomnikiem Ofiar Wojny w rocznicę wyzwolenia Kowalewa Pomorskiego. Następnie przy wypełnionej sali w M-GOK odbyła się XXXIV sesja, której przewodniczył Przewodniczący Rady. W sesji wziął udział wojewoda kujawsko - pomorski Romuald Kosieniak, który wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym urzędnikom i samorządowcom.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski w asyście Burmistrza Miasta udekorował osiem osób.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Andrzej Wiśniewski.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Barbara Stosio, Krystyna Faluta, Zofia Marchewka, Henryk Skowroński, Zdzisław Oskroba, Jerzy Kaźmierkiewicz.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Zyta Szymańska.

W punkcie 2 porządku, obecny na sesji członek zarządu Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A. Sławomir Pełczyński, poinformował o postępie prac przy powstawaniu zakładu w Kowalewie Pom. Stwierdził, m.in., że:
- w nowo powstałym zakładzie uruchomiona zostanie produkcja wysokowartościowego materiału,
- obecnie prowadzone są rozmowy z producentami maszyn do produkcji włókniny przed podpisaniem kontraktu,
- opracowany został czasowy harmonogram prac oraz uzgodnione warunki energetyczne
- zapewnił również, że TZMO S.A. wywiążą się ze wszystkich zobowiązań wynikających zarówno z warunków przetargowych jak i zawartej umowy notarialnej,
Na zadane wcześniej przez Burmistrz Miasta pytanie odnośnie zatrudnienia kobiet z miasta Wąbrzeźna w nowo powstałym zakładzie, Członek Zarządu TZMO S.A. oświadczył, że żadnych uzgodnień na temat zatrudnienia mieszkańców Wąbrzeźna nie ma. Dodał również, że nie ma jeszcze opracowanej struktury organizacyjnej ani określonych warunków kwalifikacyjnych pracowników przyszłego zakładu w Kowalewie Pom.

A.G.

zoo0024.gif

Napisz do mnie