Obrazek tytułowy

strona główna
Z tego miejsca możesz do mnie napisać

XII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W KOWALEWIE POM.

Po raz drugi na zakup sprzętu medycznego dla noworodków i dzieci młodszych.

Mieszkańcy Kowalewa Pom. po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni na los innych, a zwłaszcza tych, którzy tego potrzebują. Świadczy o tym ogromny udział i zaangażowanie wszystkich w organizację XII Finału WOŚP. Pokazali, że można się zorganizować i zrobić coś wartościowego, że nawet w tak mroźny dzień ludzie są dla siebie mili i uśmiechnięci. Dzięki temu orkiestra zabrzmiała jeszcze bardziej gorąco. Dowodem na to jest rezultat końcowy. Zebraliśmy kwotę

10.641,55 zł. + 6,64 euro + złoty pierścionek i łańcuszek.

Całość została przekazana na konto WOŚP w Warszawie. Pieniądze do puszek zbierało 35 wolontariuszy powołanych do sztabu spośród uczniów wszystkich szkół z terenu miasta i gminy: Natalia Zarzecka, Malwina Plewa, Katarzyna Olszewska, Filip Łobodziński, Łukasz Kossak, Iwona Ciechanowska, Iwona Piasecka, Małgorzata Zubko, Katarzyna Cieplińska, Sławomir Czerw, Monika Rybacka, Magdalena Szczerbicka, Paulina Wegner, Natalia Wiśniewska, Monika Gutowska, Agata Arbart, Monika Kriwald, Marta Kriwald, Aga Kaszubska, Paulina Wiewiór, Monika Przednowek, Dorota Szylar, Ewa Lasia, Justyna Szylar, Joanna Matczak oraz osoby dorosłe – opiekunowie: Monika Ciechanowska -pracownik M-GOK, Joanna Piasecka - pracownik Przedszkola Publicznego, Kamila Gajewska - osoba prywatna, Katarzyna Wojtczak - pedagog szkolny, Barbara Mieżykowska - pracownik Zespołu Szkół, Małgorzata Piątek - nauczyciel SP Kowalewo Pom., Barbara Skowron - nauczyciel SP Pluskowęsy, Kamila Wolska - nauczyciel SP Mlewo, Karolina Rutkowska - nauczyciel SP Mlewo, Joanna Zwolińska - nauczyciel Gimnazjum Publicznego. Dodatkową opieką kwestujące dzieci otoczyli p. Elżbieta Okrucińska - nauczyciel SP w Kowalewie Pom., p. Jerzy Koralewski - radny oraz pracownicy M-GOK w Kowalewie Pom.

Wolontariusze kwestowali w szkołach, na ulicach miasta oraz w Domu Kultury podczas koncertu. Im cięższa puszka, tym większe zadowolenie na twarzach kwestujących. Dla wszystkich zziębniętych, dzięki hojności sponsorów: p. Lucynie Szczekockiej, p. Marii Taborek, p. Marii Tomkowskiej, p. Jurkowi Dębowskiemu, p. Bogdanowi Wiśniewskiemu p. Bernardowi Łabichowi w kawiarence Domu Kultury czekała gorąca zupa i herbata oraz słodycze i ciasto.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszył się przejazd autobusu szynowego, który w tym dniu, w związku z WOŚP przemierzał trasę z Torunia do Golubia-Dobrzynia. Szynobus przez krótką chwilę zatrzymał się na stacji Dworzec Miasto, gdzie podróżujący nim goście zostali serdecznie powitani przez burmistrza miasta p. Andrzeja Grabowskiego oraz orkiestrę dętą. Dzięki uprzejmości panów Janusza Marciniaka i Mirosława Piątkowskiego właścicieli Firmy „Tytan”, przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego mogli zaprezentować się przed gośćmi, na przygotowanej scenie w tańcu i śpiewie włączając do zabawy przybyłych mieszkańców . Ale to była tylko rozgrzewka.

Prawdziwie gorąco zrobiło się o godz. 1500 , gdy salę widowiskową w Domu Kultury wypełniła licznie przybyła publiczność.

Podczas koncertu finałowego wystąpili: uczniowie SP w Pluskowęsach pod kierunkiem p. Elżbiety Dędzy i p. Małgorzaty Gutowskiej, dzieci z Przedszkola Publicznego pod kierunkiem p. Marii Lipki, p. Renaty Sulskiej, p. Iwony Zegarskiej, p. Joanny Piaseckiej, p. Magdaleny Mytlewskiej, uczennice SP w W. Rychnowie pod kierunkiem p. Marzeny Czerw, p. Elżbiety Arbart, uczniowie SP w Kowalewie Pom. pod kierunkiem p.p. Eugeniusza i Ady Jabłońskich, p. Krystyny Bilskiej, p. Katarzyny Grabowskiej, p. Anny Jareckiej, p. Małgorzaty Łobodzińskiej, uczniowie Gimnazjum Publicznego pod kierunkiem p. Arlety Jastrzębskiej, p. Beaty Szulc oraz Ewa Kulińska, zespół „Renesans” w składzie p. Jarek Wiśniewski i p. J. Działdowski oraz orkiestra dęta pod kierunkiem p. Bolesława Zakrawacza. W przerwach miedzy występami przeprowadzona została licytacja gadżetów WOŚP, prac plastycznych przekazanych przez Stowarzyszenie Artystów Amatorów „ARS”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pom. osoby prywatne oraz podarowany przez Rozdzielnię Gazu w Kowalewie Pom. kalendarz na 2004r. i bilety wstępu do kawiarenki internetowej przez p.p. Annę i Stanisława Karpińskich. Nie obyło się oczywiście bez licytacji szczeniąt przekazanych przez p. Pawła Mielczarskiego i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pom. W trakcie koncertu można było skorzystać z pomiaru ciśnienia krwi, które wykonywała p. Hanna Lewandowska z SP ZOZ w Kowalewie Pom.

Wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz tym, którzy wrzucili choć jeden grosz do puszki serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy


(przedruk z "Gońca Kowalewskiego" nr2/2004r.)


Strona Główna