XI Międzynarodowy Turniej Szachowy "Kowalewo 2004"
Kowalewo Pom. 03-09.07.04

Wyciąg ze sprawozdania sędziowskiego Marii MICHALSKIEJ

ORGANIZATOR: UKS Orlik Kowalewo Pom., Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury Kowalewo Pom.

SALA GIER: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury Kowalewo Pom., Plac Wolności 13 (OPEN A, B), Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pom., ul. Konopnickiej 13 (OPEN oraz grupy do lat 10, 12, 15)

TEMPO GRY: 1,5 godzinyna 30 ruchów + 1 godzina na dokończenie partii dla każdego zawodnika (OPEN A i OPEN B), 1 h na 20 ruchów + 1 godzina na dokończenie partii dla każdego zawodnika (OPEN C, grupa do lat 15, grupa do lat 10 i 12).

SYSTEM ROZGRYWEK: 9 rund systemem szwajcarskim

LICZBA UCZESTNIKÓW:OPEN A – 55 zawodników (50 mężczyzn, 5 kobiet), w tym z rankingiem FIDE – 45, OPEN B – 38 zawodników (34 mężczyzn, 4 kobiety), OPEN C – 29 zawodników (24 mężczyzn, 5 kobiet), grupa do lat 15 – 29 zawodników (19 juniorów, 10 juniorek), grupa do lat 10 i 12 (połączone ze względu na małą liczbę uczestników) – 28 zawodników (21 juniorów, 7 juniorek).

SĘDZIOWIA GŁÓWNY: Maria Michalska (klasa państwowa)

SĘDZIOWIE RUNDOWI: Andrzej Michalski (klasa państwowa) - OPEN A, OPEN B, Paweł Mroziński (klasa II), Anna Mrozińska (klasa II) - OPEN C, grupy do lat 10, 12, 15

UWAGI O ORGANIZACJI ZAWODÓW: Organizacja zawodów bardzo dobra. Przestronna, klimatyzowana, dobrze oświetlona sala gry, możliwość korzystania przez zawodników z kawiarenki znajdującej się na terenie M-GOK przez zawodników przyczyniły się do stworzenia znakomitej atmosfery sportowej rywalizacji. Kierownik zawodów, pan Benedykt Mroziński, wzorowo dbał o zabezpieczenie wszelkich wygód zawodników jak również o sprawny przebieg całej imprezy. Sędziowie sprawnie prowadzili turniej, rundy odbywały się sprawnie i zgodnie z terminarzem. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali nagrody przewidziane regulaminem. Dla zdobywców pierwszych miejsc organizator przygotował puchary. Pierwszych 6 zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy. Otwarcie i zakończenie zawodów uświetnili swoją obecności przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem na czele.

WNIOSKI SĘDZIEGO: Organizatorzy zawodów szachowych w Kowalewie Pom. są profesjonalistami w swojej pracy społecznej, organizację turnieju należy nadal utrzymać w obecnej formie, ponieważ koszty uczestnictwa zawodników w turnieju należą do najniższych w Polsce.

Wyniki końcowe Openu A

1 SHISHKIN, Vadim (1) 2463 UKR - Kijów 8 39.5
2 MACIEJEWSKI, Andrzej (4) 2343 Łączność Bydgoszcz 7 37.5
3 BANASIK, Krzysztof (12) 2171 Prokonex Brzeg 6.5 37.5
4 BUGAJSKI, Robert (5) 2274 Polonia Warszawa 6.5 35.5
5 KRAIŃSKI, Sławomir (9) 2194 Rotmistrz Grudziądz 6.5 33.5
6 LUBCZYŃSKI, Rafał (21) 2114 Na Pięterku Poznań 6 38.5
7 KUBICKI, Marek (18) 2124 Torfarm-64 Toruń 6 33.0
8 BUKOJEMSKI, Adam (11) 2175 Diagonala Elbląg 6 31.5
9 POLISHCHUK, Oleg (8) 2204 UKR - Lwów 6 29.5
10 NECHAEV, Andrei (2) 2411 UKR - Starokonstantinov 5.5 37.5
11 JÓŹWICKI, Jakub (24) 2082 MDK Nr 5 Bydgoszcz 5.5 32.0
12 PAPROCKI, Jarosław (16) 2138 Torfarm-64 Toruń 5.5 31.0
13 PRZEDMOJSKI, Rafał (3) 2370 AZS UW Warszawa 5 38.5
14 SKINDZIER, Saturnin (7) 2247 SMOL-BUD Giżycko 5 38.0
15 KALATA, Mariusz (20) 2119 Czarni Węgrów 5 38.0
16 RZÓSKA, Kamil (25) 2065 EMDEK Bydgoszcz 5 35.0
17 BIELUSZEWSKI, Piotr (13) 2169 Zakrzewo Start Elbląg 5 34.5
18 MAREK, Mariusz (15) 2155 Karlino Tarnów 5 34.5
19 TURCHENYAK, Mariya (26) 2051 RUS - Kaliningrad 5 34.5
20 KARBOWIAK, Adam (6) 2256 Rotmistrz Grudziądz 5 33.5
21 ROMANOWSKI, Filip (41) 1946 MKSzach Toruń 5 32.0
22 MALCZYK, Jakub (38) 1970 Hetman Pionier Kętrzyn 5 29.0
23 SZCZEŚNIAK, Andrzej (14) 2167 Rotmistrz Grudziądz 5 26.5
24 SZACHT, Egbert (10) 2184 SC Wiedenbrueck 4.5 35.5
25 SIWOŃ, Zbigniew (48) 2000 Zakrzewo Start Elbląg 4.5 30.0
26 PAWŁOWSKI, Paweł (54) 2000 OPP Toruń 4.5 29.5
27 JAROCH, Karol (46) 2000 MDK Nr 5 Bydgoszcz 4.5 28.5
28 SANKIEWICZ, Grzegorz (55) 2000 Kopernik Grudziądz 4.5 27.5
29 SCHREIBER, Łukasz (32) 2011 Centrum Bydgoszcz 4.5 27.0
30 DYBOWSKI, Rafał (36) 1983 MKSzach Toruń 4 34.5
31 OLĘDZKI, Tomasz (34) 1997 MDK Nr 5 Bydgoszcz 4 34.0
32 JAROCH, Paweł (17) 2125 MDK Nr 5 Bydgoszcz 4 33.5
33 SIWOŃ, Bogdan (23) 2091 Zakrzewo Start Elbląg 4 30.5
34 BURSA, Renata (22) 2092 Chemik Bydgoszcz 4 29.0
35 ŚCIWARSKI, Mariusz (52) 2000 Diagonala Elbląg 4 29.0
36 CISZEWSKI, Eugeniusz (33) 1998 Hutnik Szczecin 4 28.5
37 KOTERMAŃSKA, Anna (40) 1951 30 Olsztyn 4 28.5
38 CZARTORYSKI, Paweł (30) 2020 30 Olsztyn 4 28.0
39 KLUGIEWICZ, Józef (19) 2120 OSiR Golub-Dobrzyń 4 25.5
40 WIĘCEK, Paweł (37) 1980 Stow. Szach. Oszczyna 3.5 35.0
41 GRZYBICKI, Andrzej (35) 1989 MTS Kwidzyn 3.5 31.0
42 SŁABICKI, Andrzej (39) 1966 Sokół Nowa Ruda 3.5 29.5
43 RAKOWIECKI, Andrzej (29) 2029 Sokół Nowa Ruda 3.5 29.5
44 CZECH, Mieczyslaw (28) 2032 Ziemowit Złotów 3.5 29.5
45 WINDORPSKI, Jacek (50) 2000 Ósemka Chojnice 3.5 27.5
46 MALEC, Radosław (47) 2000 Samborowo 3.5 27.5
47 SZYMANOWSKA, Lena (43) 1935 Samborowo 3.5 27.0
48 BATURO, Tomasz (27) 2045 30 Olsztyn 3.5 26.5
49 ROLBIECKI, Leszek (51) 2000 Diagonala Elbląg 3.5 26.0
50 WESOŁOWSKA, Edyta (45) 1858 Chemik Bydgoszcz 3.5 26.0
51 KRZANOWSKI, Grzegorz (44) 1880 Czarni Węgrów 3 31.0
52 BATOR, Przemyslaw (42) 1935 MTS Kwidzyn 3 27.5
53 WOLIŃSKI, Sebastian (49) 2000 Diagonala Elbląg 3 26.0
54 BOGÓCKI, Cezary (31) 2017 Polonia Warszawa 1.5 12.5
55 BORAWSKI, Ryszard (53) 2000 Zakrzewo Start Elbląg 1 29.0

Ranking FIDE

BANASIK, Krzysztof 2171 6.5/9 4.23 2.27 2357
BATOR, Przemyslaw 1935 2.5/8 2.80 -0.30 1907
BATURO, Tomasz 2045 3.5/7 4.34 -0.84 1954
BIELUSZEWSKI, Piotr 2169 4.0/8 4.24 -0.24 2147
BOGÓCKI, Cezary 2017 0.0/2 0.36 -0.36 1282
BUGAJSKI, Robert 2274 5.5/8 5.44 0.06 2284
BUKOJEMSKI, Adam 2175 6.0/8 5.04 0.96 2271
BURSA, Renata 2092 1.0/4 2.04 -1.04 1891
CISZEWSKI, Eugeniusz 1998 2.0/4 1.48 0.52 2090
CZARTORYSKI, Paweł 2020 2.0/5 2.10 -0.10 2007
CZECH, Mieczyslaw 2032 2.0/6 2.70 -0.70 1943
DYBOWSKI, Rafał 1983 4.0/9 2.97 1.03 2069
GRZYBICKI, Andrzej 1989 1.0/5 1.55 -0.55 1892
JAROCH, Paweł 2125 3.0/8 4.80 -1.80 1966
JÓŹWICKI, Jakub 2082 3.5/7 2.66 0.84 2166
KALATA, Mariusz 2119 4.0/8 3.44 0.56 2171
KARBOWIAK, Adam 2256 4.0/8 5.84 -1.84 2082
KLUGIEWICZ, Józef 2120 2.5/5 3.80 -1.30 1916
KOTERMAŃSKA, Anna 1951 2.5/7 2.45 0.05 1961
KRAIŃSKI, Sławomir 2194 5.5/8 4.32 1.18 2308
KRZANOWSKI, Grzegorz 1880 1.0/7 1.89 -0.89 1748
KUBICKI, Marek 2124 5.5/8 3.60 1.90 2299
LUBCZYŃSKI, Rafał 2114 5.0/8 2.72 2.28 2329
MACIEJEWSKI, Andrzej 2343 7.0/9 6.30 0.70 2411
MALCZYK, Jakub 1970 5.0/9 3.06 1.94 2129
MAREK, Mariusz 2155 4.0/8 4.72 -0.72 2089
NECHAEV, Andrei 2411 5.5/9 6.75 -1.25 2297
OLĘDZKI, Tomasz 1997 1.0/5 1.20 -0.20 1959
PAPROCKI, Jarosław 2138 4.5/8 4.56 -0.06 2129
POLISHCHUK, Oleg 2204 5.0/7 4.97 0.03 2206
PRZEDMOJSKI, Rafał 2370 5.0/9 6.66 -1.66 2227
RAKOWIECKI, Andrzej 2029 0.5/3 0.93 -0.43 1900
ROMANOWSKI, Filip 1946 4.0/8 2.08 1.92 2130
RZÓSKA, Kamil 2065 3.0/7 2.87 0.13 2083
SCHREIBER, Łukasz 2011 2.5/5 2.25 0.25 2047
SHISHKIN, Vadim 2463 8.0/9 7.38 0.62 2554
SIWOŃ, Bogdan 2091 2.5/6 3.36 -0.86 1990
SKINDZIER, Saturnin 2247 5.0/9 5.49 -0.49 2213
SŁABICKI, Andrzej 1966 1.0/5 1.70 -0.70 1845
SZACHT, Egbert 2184 3.5/8 4.88 -1.38 2062
SZCZEŚNIAK, Andrzej 2167 4.0/7 5.11 -1.11 2043
SZYMANOWSKA, Lena 1935 1.5/5 1.55 -0.05 1927
TURCHENYAK, Mariya 2051 3.0/7 2.17 0.83 2140
WESOŁOWSKA, Edyta 1858 2.0/6 1.38 0.62 1948
WIĘCEK, Paweł 1980 2.0/6 1.62 0.38 2030
BORAWSKI, Ryszard 0.0/7 1984 985
JAROCH, Karol 3.5/8 2040 1997
MALEC, Radosław 2.5/8 2054 1913
PAWŁOWSKI, Paweł 4.5/9 2033 2033
ROLBIECKI, Leszek 3.0/8 2041 1954
SANKIEWICZ, Grzegorz 4.5/9 2040 2040
SIWOŃ, Zbigniew 3.5/8 2139 2096
ŚCIWARSKI, Mariusz 4.0/9 2023 1980
WINDORPSKI, Jacek 3.5/9 2042 1962
WOLIŃSKI, Sebastian 2.5/8 1995 1854

Wyniki końcowe Openu B

1 ZWOLAKIEWICZ, Krzysztof (5) 1800 Kopernik Grudziądz 7.5 35.5
2 HRYNKIEWICZ, Bartosz (17) 1800 MDK Trzcianka 6.5 36.5
3 GRAJCZAK, Adrian (19) 1800 Ósemka Chojnice 6.5 35.0
4 BIEGANOWSKI, Roman (33) 1800 OSiR Golub-Dobrzyń 6 38.0
5 TETERA, Bogusław (29) 1800 MTS Kwidzyn 6 35.5
6 WOJCIECHOWSKI, Robert (14) 1800 MKSzach Toruń 6 35.0
7 OLĘDZKI, Adam (15) 1800 MDK Nr 5 Bydgoszcz 6 33.5
8 SOKOŁOWSKA, Barbara (1) 1800 MTS Kwidzyn 5.5 38.5
9 TURCHENYAK, Yury (32) 1800 UKR - Kaliningrad 5.5 34.0
10 MAŁŁEK, Piotr (18) 1800 MKSzach Toruń 5.5 27.0
11 ZWOLAKIEWICZ, Łukasz (6) 1800 Kopernik Grudziądz 5 39.5
12 TARCZYKOWSKI, Janusz (12) 1800 OPP Toruń 5 32.5
13 BARTOSIK, Piotr (11) 1800 OPP Toruń 5 32.5
14 ZAWADZKI, Krzysztof (28) 1800 Debiut Lubawa 5 31.0
15 GĄDEK, Michał (25) 1800 Polanica Zdrój 5 29.0
16 CZAUS, Piotr (7) 1800 30 Olsztyn 4.5 33.5
17 MILEWSKI, Henryk (38) 1800 BDK Brodnica 4.5 32.0
18 MARCJANEK, Łukasz (13) 1800 Polanica Zdrój 4.5 31.0
19 KAMIŃSKI, Robert (27) 1800 Torfarm-64 Toruń 4.5 31.0
20 DREWS, Adam (30) 1800 MTS Kwidzyn 4.5 27.0
21 PLICHTA, Adam (10) 1800 Mrągowo 4 33.0
22 PUCZYLOWSKI, Marcin (9) 1800 30 Olsztyn 4 32.5
23 LITWIN, Barbara (2) 1800 Ostrów Wielkopolski 4 32.5
24 BORCHARDT, Marcin (26) 1800 Ósemka Chojnice 4 30.5
25 SKRZYPEK, Leszek (31) 1800 Gambit Bucz 4 29.0
26 KANTOREK, Paweł (23) 1800 Zakrzewo Start Elbląg 4 29.0
27 CZAPIEWSKI, Waldemar (16) 1800 Ósemka Chojnice 4 29.0
28 BARANIUK, Andriej (35) 1800 UKR - Kijów 4 28.0
29 TADAJEWSKA, Katarzyna (4) 1800 30 Olsztyn 4 28.0
30 BOKIEJ, Przemysław (8) 1800 MDK Nr 5 Bydgoszcz 4 27.5
31 BORKOWSKI, Helmut (37) 1800 Kołobrzeg 3.5 28.0
32 BOJARSKA, Małgorzata (3) 1800 Szczecin 3.5 28.0
33 KWAŚNICKJ, Andrzej (24) 1800 Polanica Zdrój 3 30.0
34 RADOSZEWSKI, Piotr (22) 1800 Kopernik Grudziądz 3 24.0
35 BULTROWICZ, Leszek (34) 1800 Gambit Świecie 2.5 33.5
36 WIERZBICKI, Mateusz (20) 1800 Zarzewie Prudnik 2.5 29.5
37 KUBAN, Wiesław (36) 1800 Samborowo 2.5 28.0
38 CIEPŁOWSKI, Tomasz (21) 1800 Zakrzewo Start Elbląg 2 27.0

Wyniki końcowe Openu C

1 Paluszkiewicz, Paweł (16) 1600 Ósemka Chojnice 7.5 41.0
2 Karpiński, Waldemar (14) 1600 Hartowiec 6.5 40.0
3 Narolski, Paweł (13) 1600 MTS Kwidzyn 6.5 37.0
4 Hałuszczak, Mirosław (11) 1600 Trzydziestka Olsztyn 6.5 33.0
5 Marchlewicz, Karol (12) 1600 BDK Brodnica 6 36.0
6 Maleszewski, Daniel (10) 1600 Promień Kowalewo Pom. 6 34.5
7 Rzemek, Wojciech (6) 1600 MTS Kwidzyn 5.5 38.0
8 Ligocki, Dawid (7) 1600 OPP Toruń 5.5 34.5
9 Tarczykowski, Marcin (17) 1600 OPP Toruń 5.5 31.0
10 Markiewicz, Marta (2) 1600 MKSzach Toruń 5 37.0
11 Szyszko, Alicja (1) 1600 Sokół Nowa Ruda 5 34.5
12 Pasgrat, Piotr (9) 1600 Diagonalia Elbląg 5 34.0
13 Polok, Robert (18) 1600 PSszach Pszczyna 5 33.0
14 Tarczykowska, Monika (3) 1600 OPP Toruń 5 27.0
15 Godlewski, Adam (22) 1400 CK Łubianka 4.5 35.5
16 Kaznowski, Daniel (5) 1600 Gambit Świecie 4.5 29.5
17 Januszewska, Agnieszka (20) 1400 Sokół Nowa Ruda 4.5 27.5
18 Ciastek, Paweł (19) 1600 PSSzach Pszczyna 4 36.0
19 Żyłkowski, Wiesław (27) 1000 CK Łubianka 4 32.5
20 Kieliszek, Dariusz (8) 1600 Merkury Brodnica 4 30.5
21 Rabęda, Grzegorz (23) 1400 CK Łubianka 4 30.5
22 Korpalski, Stanisław (15) 1600 Leszczyński Włocławek 4 29.0
23 Zegan, Dariusz (26) 1000 Ck Łubianka 4 28.0
24 Maleszewski, Radosław (4) 1600 Promień Kowalewo Pom. 3.5 28.5
25 Waszkowska, Natalia (24) 1250 Gambit Świecie 3.5 24.5
26 Zegan, Andrzej (29) 1000 CK Łubianka 3 32.0
27 Dejna, Mirosław (21) 1400 Debiut Lubawa 3 24.5
28 Januszewski, Krzysztof (28) 1000 GKS Sokół Nowa Ruda 2 29.0
29 Mikołajczak, Paulina (25) 1000 Sokół Nowa Ruda 2 25.5

Wyniki końcowe Openu D (do lat 15)

1 Januszewski, Adam (9) 1800 Sokół Nowa Ruda 7 37.5
2 Chyliński, Piotr (7) 1800 Sokół Nowa Ruda 7 37.5
3 Marchlewicz, Kamil (2) 1800 UKS BDK Brodnica 6.5 39.0
4 Hiszczyński, Jakub (1) 1980 MTS Kwidzyn 6.5 38.0
5 Polok, Rafał (3) 1800 PSSzach Pszczyna 6 38.0
6 Nowosielski, Piotr (4) 1800 Zakrzewo Start Elbląg 6 35.5
7 Woliński, Radosław (5) 1800 Ziemowit Złotów 5.5 37.0
8 Giecewicz, Tomasz (6) 1800 MTS Kwidzyn 5 39.0
9 Kirsz, Krzysztof (8) 1800 UKS OPP Toruń 5 38.5
10 Kochańska, Bogumiła (12) 1600 MTS Kwidzyn 5 36.5
11 Michniok, Justyna (22) 1250 PSSzach Pszczyna 5 30.5
12 Mrozińska, Agnieszka (11) 1600 Promień Kowalewo 5 29.5
13 Małłek, Krzysztof (13) 1600 MKSzach Toruń 5 29.0
14 Rewers, Paulina (14) 1400 Polanin Strzałkowo 4.5 35.5
15 Karbowiak, Sylwia (10) 1600 Kopernik Grudziądz 4.5 35.0
16 Wojtyła, Tymotełusz (17) 1400 PSSzach Pszczyna 4.5 33.5
17 Wiśniewski, Andrzej (16) 1400 Gambit Świecie 4 31.5
18 Bartkowiak, Bartosz (23) 1200 Polanin Strzałkowo 4 29.0
19 Kaszok, Dawid (24) 1200 PSSzach Pszczyna 4 28.0
20 Szczepankiewicz, Izabela (15) 1400 Polanin Strzałkowo 4 24.5
21 Bator, Tomasz (19) 1400 MTS Kwidzyn 3.5 31.5
22 Tantlewicz, Adrian (20) 1400 Gambit Świecie 3.5 30.0
23 Syty, Tomasz (18) 1400 Gambit Świecie 3.5 25.0
24 Jałoszyńska, Joanna (25) 1100 Polanin Strzałkowo 3.5 24.0
25 Megger, Dawid (29) 1000 Ósemka Chojnice 3 26.0
26 Szczepankiewicz, Magdalena (27) 1000 Polanin Strzałkowo 2.5 26.5
27 Niemiec, Aleksandra (21) 1250 PSSZach Pszczyna 2.5 23.5
28 Popiel, Edyta (26) 1000 MDK Krzyki Wrocław 1 24.0
29 Jałoszyński, Piotr (28) 1000 Polanin Strzałkowo 0 4.5

Wyniki końcowe Openu E (do lat 12)

1 Ziębiński, Bartosz (3) 1800 Hetman Częstochowa 8.5 38.0
2 Marchlewicz, Damian (9) 1600 BDK Brodnica 8 36.5
3 Tyborska, Karolina (10) 1400 Ziemowit Złotów 6 34.0
4 Sokołowska, Aneta (12) 1400 MTS Kwidzyn 5.5 37.5
5 Osada, Kacper (19) 1400 Ziemowit Złotów 5.5 35.5
6 Dywan, Wojciech (6) 1600 Ziemowit Złotów 5.5 35.0
7 Sowa, Kacper (14) 1400 ZKSZ Żary 5.5 31.0
8 Kiełbowicz, Kamil (7) 1600 Promień Kowalewo Pom. 5 39.0
9 Polok, Kacper (2) 1800 PSSzach Pszczyna 5 38.0
10 Siergiej, Izabela (5) 1600 Promień Kowalewo Pom. 5 37.5
11 Piotrowska, Julia (21) 1250 Gambit Świecie 5 26.5
12 Gonsior, Rafał (26) 1200 Zakrzewo Start Elbląg 4.5 33.0
13 Kuczma, Dawid (1) 1800 Rotmistrz Grudziądz 4.5 32.0
14 Budziński, Mateusz (15) 1400 Promień Kowalewo Pom. 4.5 28.0
15 Sowa, Martyna (4) 1600 ZKSZ Żary 4.5 27.0
16 Promiński, Piotr (23) 1200 Gryfino 4.5 26.5
17 Gurgul, Adam (8) 1600 Polonia Wrocław 4 35.0
18 Grycman, Przemysław (20) 1400 MTS Kwidzyn 4 33.5
19 Jabłońska, Marta (11) 1400 Gryfino 4 31.0
20 Śliwicki, Damian (17) 1400 OPP Toruń 4 30.0
21 Dadełło, Krzysztof (18) 1400 MDK Krzyki Wrocław 4 30.0
22 Taborek, Metusz (16) 1400 Promień Kowalewo Pom. 4 29.5
23 Dadełło, Aleksandra (22) 1250 MDK Krzyki Wrocław 3.5 26.0
24 Marszelewski, Filip (24) 1200 Zakrzewo Start Elbląg 3 26.0
25 Sowa, Błażej (25) 1200 ZKSZ Żary 3 24.0
26 Jałoszyński, Piotr (28) 1000 Strzałkowo 2.5 26.0
27 Osada, Wojciech (27) 1200 Ziemowit Złotów 1 27.0


Stronę przygotowano na podstawie komunikatu organizacyjengo za zgodą Organizatorów



 

Zapraszam też na stronę Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego: www.szachy.lo.pl

Do zobaczenia w przyszłym roku na:

XII Międzynarodowym Turnieju Szachowym

"Kowalewo 2005"!!!

Serdecznie zapraszam w imieniu Organizatorów i swoim.

Krzysztof Goryński

 

Strona Główna