zoo0024.gifSZANSA DLA KOWALEWA17 września 2001 roku w tut. Urzędzie uroczyście sfinalizowano transakcję kupna - sprzedaży nieruchomości położonej we Frydrychowie - pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
W uroczystości tej oprócz władz Kowalewa, Zarządu TZMO wziął udział Marszałek Województwa Waldemar Achramowicz. Rozmowy na temat zbudowania w naszej Gminie filii TZMO S. A. trwały pięć lat. Kiedyś przegraliśmy z Brodnicą, dzisiaj wygraliśmy.
W tym miejscu należą się duże podziękowania miejscowym radnym, całemu Zarządowi, a także Dyrektorowi Zakładów Energetycznych w Toruniu i Dyrektorowi Zakładu Gazowniczego w Bydgoszczy. To dzięki nim nasza oferta stała się bezkonkurencyjna.
"Wygrała najlepsza" - tak powiedział Waldemar Achramowicz. Potwierdził to Jarosław Józefowicz oznajmiając, że w Kowalewie "są ludzie, którzy potrafią rozmawiać o biz-nesię".
Rozmowy z przedstawicielami tej firmy wcale nie były łatwe, a droga do sukcesu nie była "usłana różami". Jednak dzisiaj jesteśmy już spokojni.
Kowalewska firma zostanie wyposażona w najnowocześniejszą technologię, zachowane zostaną wszelkie wymogi w zakresie ochrony środowiska.
Najważniejsze to, że zatrudnienie otrzyma w pierwszym etapie 40 osób, a docelowo pracę znajdzie 300 osób. Nie zmienia to faktu, że wymogi stawiane przez przyszłego pracodawcę będą wysokie. Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2002 roku. Władze Kowalewa ze swej strony uczynią wszystko, aby termin ten został zachowany.
Zwracam się również z prośbą do Naszych mieszkańców o wytworzenie klimatu przyjaźni i poparcia wokół tworzonego zakładu. Prowadzona inwestycja ma prawo wywołać pewne utrudnienia i już dziś chciałbym przeprosić tych, których to utrudnienie dotknie.
Jednocześnie proszę, abyśmy wspólnie na łamach naszego "Gońca" tworzyli historię budowy i powstania tego tak oczekiwanego i potrzebnego zakładu.
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

zoo0024.gif

Napisz do mnie